2.6.10 - Znemožněná.

2. června 2010 v 19:33 | Uzavřená |  Žalobníček
Lifehouse - Broken

Neustálé návaly studeného deště nám několik posledních dní dopřávají ti seshora. Mohutné toky řek neustále zvyšují hladinu, či se dokonce vylévají z koryt. Povodně opět zasáhly Moravu,

podruhé za tak krátkou dobu. Hrozné. Lidé neměli žádnou šanci se připravit na nový útok. Nedokážu si vůbec představit jejich situaci a pocity. Nikdy bych se nechtěla do takové sitace dostat. Teď jen můžu tajně doufat, že brzy přestane pršet a situace se uklidní.

Tolik neštěstí, co se stále ozvývá ze všech stran. Majitel umlátil svého německého ovčáka, povodně.. A já si tu vylévám problémy nad rozlitým mlékem. Někdy se za své problémy opravdu hrozně stydím, cožpak si můžu stěžovat? Možná na to nemám právo, jelikož mám spokojený život, ale budu. Dnešek byl přímo hrozný, nemám ráda středy, přičemž tahle byla doposud nejhorší. Stále více se utvrzuji v tom, že výběr mé střední školy byla naprosto fatální chyba. Jak mě kdy mohlo napadnout jít na Obchodní Akademii? Nevím, vlastně vím moc dobře, vybrali mi to mí ctění rodičové.

Nejenže mě hrozně nebaví účetnictví ani ekonomika. Naprosto zbytečné věci, protože nikdy v životě v tomhle nechci pokračovat. Nejenže nám ve škole vtloukají své názory na politiku, které si nesmíme dovolit kritizovat? Říkám tomu vymývání mozků. Aby toho nebylo málo, naši kantoři nám stále více a častěji do hlavy vtloukají jací jsme pitomci. Podle nich jsme jen škola lepičů a stříhačů. Všichni do jednoho by měli jít studovat na obchodníky a příklady na matematiku počítáme ze sbírky úloh pro traktoristy.

Chápete to? Ve škole, kdy byste se měli cítít dobře Vám stále jen vtloukají jak jste k ničemu... Každý se obává kdy nadejde jeho chvíle při zkoušení z matematiky. Ano, dneska jsem to schytala já. Z učitele mám vážně respekt, nikdy jsem na něj neřekla jediné špatné slovo, ba jsem ho vždy bránila. Jenže u tabule mě naprosto ztrapnil. Ano, nenechal na mě jedinou nitku suchou. S hambou a posměchem jsem si šla usednout do lavice. V té chvíli se mi chtělo břečet (Moc často nebřečím, tohle mě dostalo). Prostě když po vás člověk chce přes deset vzorečků není divu, že je jednoduše splete... Ano, jsem zmatkář a přesně před tabulí jsem téměř nic nepředvedla, jenže on moc dobře ví, že já se snažím z matematiky mám dvojky nejhůře trojky. A ztrapnil mě před celou třídou, jako to dělá každému.

Už nikdy nebudu nikomu ztrapněnému vyprávět jak to bude dobré, jelikož jsem to zažila na vlastní kůži. Beru to jako svou osobní prohru a mé seběvědomí opět kleslo na nižší stupeň. Nachází se tak nějak na - 50. Je toho hodně poslední dobou, snažím se bojovat, jenže pro co? Pro sebe? Musím.. Dám to.
 


Komentáře

1 Žirafka Žirafka | Web | 2. června 2010 v 20:53 | Reagovat

Taky mě štve, že už není spravedlivé vůbec nic :-(

2 MisTi MisTi | Web | 3. června 2010 v 11:40 | Reagovat

Asi se nám musí stát něco hrozně špatného, abychom přestali naplákat nad každým problémem. Ale tak to má podle mě každý... Malé problémy se zdají nesnesitelné, dokud se nám nestane něco horšího. Ano, vidíme ve zprávách, co se děje ve světě a u nás a je to strašné... Ale nezažili jsme to na vlastní kůži, tudíž se do jejich situace nedokážeme vcítit. A tak máme chuť umřít kvůli každodenním starostem. (Aspoň já, občas...)
Za chvíli školní rok končí, už to bude za tebou/námi ;) Hlavu vzhůru, bude to ok. :)

3 Káča Káča | E-mail | Web | 3. června 2010 v 16:55 | Reagovat

Jsem si myslela, že když jsme v té naší moderní době, že každý může mít názor na svět a politiku svůj a nikdo mu do toho nemá právo zasahovat. Celkem mě zklamalo, když skoto všude slyším, že jim ve škole vtloukají (pomalu) jakou stranu mají volit. Když byl listopad, tak jsme si řikali o komunismu a to jsem nestačila zírat, jaký hnusárny jsem se dozvěděla. Skoro nám říkali, že až nám bude 18-náct máme jít volit ODS.. Né, že bych levici nebo pravici preferovala, ale štve mě, že člověk si na to ani nemůže udělat vlastní názor, když nám už od začátku vtloukají, jaké je to špatné..

U tý matiky.. Ani nevíš, jak já bych si přála být vyvolaná.. Učitelka mě naprosto přehlíží a u tabule jsem nebyla dobrých 5 měsíců.. Ostatní jsou tam aspoň jednou za týden nebo dvakrát, ale na mě absolutně kašle.. Nebaví ěm neustále sedět v lavici a psát a čumět do papíru.. ´Možná jsem divná, ale mrzí mě, že jsem přehlížena.. Možná je to tím, že z mati´ky mi vychází dvojka a ostatním trojka čtyřka.. Ale proč tam teda neustále chodí ten nejchytřejší kluk na matiku od nás ze třídy? Proč tam taky nemůžu jít někdy já? Aspoň jednou za měsíc..
Ponižování u tabule jsem taky zažila. Není to nic hezkýho.. Jsem nemohla, najít na mapě o zeměpis jeden stát (zrovna jsme ten rok měli na zemák učitelku na matiku) a dostala jsem takovýho sprda a bylo mi skoro řečeno, že jsem tam zbytečně.. A ještě, když jsem slyšela ten smích ostatních.. Chtělo se mi brečet.
Dneska jsme měli číst o sloh úvahu na téma, jaký jsem žák.. Raději jsem v půlce textu udělala, že je konec, protože jinak bych se asi zhroutila.. Když jsem slyšela, jak si spolužáci říkají mezi sebou, že je to trapný a viděla jak se ksichtí.. Od učitelky jsem dostala jedničku (a musím říct, že moe uvaha se mi líbila), ale od spolužáků jsem si vysloužila jen znuděný pohled a ošklivě řeči..

Snad se to u tebe spraví.. Za malinkatou chvilku jsou prázniny, tak to už jen těch pár dní přetrpíš a bude to OK. :-)

4 Ekolog Ekolog | Web | 8. června 2010 v 19:13 | Reagovat

Třeba jsou na nás hnusní a protivní, protože nás chtějí vyprovokovat k lepším výsledkům. Nám bylo zas řečeno ať jdeme na zedníky ač jsme spíše "holčičí škola." :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama