31.08.2010 - To má být svět, do kterého budu za rok patřit?

31. srpna 2010 v 18:31 | Uzavřená |  Žalobníček
Svět dospěláků, ano. Ten zkorumpovaný svět. Táta říkal, že takovou kriminalitu, která je u nás v posledních měsích v životě nezažil a i přesto tohle všechno budou zřejmě rušit v našem městě policejní služebnu, kde pracuje. Nejsou peníze. Tak stejně se bude policie rušit na několika dalších místech, kde to jsme? Co si tu počnem? Budem se bát vyjít ven?


Dopadne to tak, že nejbližší policie bude tak dvacet kilometrů daleko, co když se opravdu něco stane a bude potřeba, pomoc? Sakra, proč se snaží politici šetřit na místech, kde by neměli. Sice na Policii každý nadává, ale máme ho v rodině a věřte oni jsou potřeba a i pomůžou..  Tak stejně všichni státní zaměstnanci, mají být .. 10% propuštěno. Co budou dělat lidé bez práce? Šetří se v systému. Co je to za novou vládu.. bylo by lepší, kdyby se k moci dostala druhá strana?

Státní maturity, školné na výsokých školách, nové písmo ve školách, rušení policie, propouštění, práce v nedohlednu, stále zvyšování cen.. mám se opravdu těšit, že za rok, i tohle budou mé problémy? Budu moci jít vůbec na vysokou školu? Ah, zapomněla jsem, mám si vzít studentskou půjčku. Je to stále horší a horší a nic lepšího na nás nečeká. Mám z toho hrůzu..

Jinak všem přeji, aby přežili zítřejší začátek mučení..
 


Komentáře

1 Žirafka Žirafka | Web | 31. srpna 2010 v 19:52 | Reagovat

Hele Paroubka si nepřej. Ten by stát zadlužil ještě víc. Mamka o tom něco ví, je ekonom a tak je moc dobře, že Paroubek u moci není. Věř mi. Pokud chceš vědět proč, napiš. Je to jednoduchý, ale nechce se mi to jentak psát, pokud to nechceš vědět.

Je pravda, že se propouští na špatných místech. Politiků tam je jak něco, ještě ke všemu máme senát (10 mil. obyvatel a senát?? To máme jen my) a pak se holt lidi divěj, že nejsou prachy. A s kriminalitou je to hrůza. Zloděje nikdo nechytne a tak se krást nikdo nebojí. Já bych jednomu usekla prst a vsaď boty, že už by si jen tak někdo netroufl. A ten, kdo by někoho zabil, toho bych umučila a bylo by. Né ho do smrti živit ve vězení. To není logické a správné, že z daní se takhle plýtvá. Jenže to by těm lidem nahoře nesmělo jít jen o své vlastní peníze a povolání

Jojo, ty se mi taky líbí obzvlášť ♥, děkuju.

2 Žirafka Žirafka | Web | 1. září 2010 v 8:29 | Reagovat

No takže stručně :D. Paroubek vypadá skvěle, že nebudou poplatky, zvýší daně apod. Jenže i průzkumy ukázaly, že vybral méně než ODS. A to pouze proto, že větší firmy, které platí tedy i nejvyšší daně sídlí většinou i v zahraničí a tak si mohou pouze přesunout sídlo a všechny peníze jdou ze státu, nikoli ze státu. A pak stát z této firmy nic nemá. Stejně jako že firmy se pak snaží jakkoli snížit placení daně a tak třeba i podvádějí a snaží se si co nejvíce věcí strčit do nákladů (stát jim vrátí DPH). Takže pro laika to vypadá skvěle, že se vybere více, což je logické, ale není to tak, pouze to tak vypadá. Na tohle skočí 1/2 voličů a té druhé se zase líbí, že by Paroubek pořád rozdával. Kdo by chtěl platit u lékaře, dostávat bez práce dávky apod? Všichni! Jenže on na to nemá peníze a tak by stát pouze zadlužil a fungovalo by to maximálně jedno volební období.

ODS na druhou stranu podnikatele podporuje - snižuje jim daně do nejvíce, aby platiče daní přilákal. Protože okolní státy mají nižší daně, tak tyto firmy si dají sídlo jinam a né k nám a tomu chce ODS zamezit a tím na daních získat víc a nechat se co nejméně okrást. Jenže těm, co nepodnikají se to nelíbí a tak ho nevolí... Jenže protože se to zvolí vždy o pár hlasů víc, tak se jen pravice s levicí hádá a nic nikdo nezrealizuje. Proto by stálo za to ho někdy zvolit a nechat vše dotáhnout. Když bude mít stát platiče daní, může pak lidem i peníze dávat. Bude pak na státní platy a na další věci, na které Paroubek nemá, ale mluví o nich. Rozdávat umí každý, že ale vzrostou dluhy, o tom už Paroubek nemluví...

3 Žirafka Žirafka | Web | 1. září 2010 v 8:31 | Reagovat

* (první odstavec)
...a všechny peníze jdou ze státu, nikoli DO státu.
...kdo by NECHTĚL platit u lékaře

stát má peníze pouze z platičů daní, takže by bylo dobré si je urdžet a přilákat si jich co nejvíce ;-)

4 Káča Káča | E-mail | Web | 1. září 2010 v 13:19 | Reagovat

Propouštění státních zaměstnanců má něco do sebe.. Ale propouštět vojáky a policajty mi příjde jako nesmysl! Můj táta odešel z armády na konci roku 2009.. Už ten rok se začalo propouštěť.. Snižovat stavy. Raději odešel "teď" než za rok, kdy není nic jistý.. Chodil na pohovory a do měsíce měl práci novou. Takže zase tak hrozné to na "trhu práce" není.. Je pravda, že teď dostává o dost méně peněz, než když byl státní zaměstnanec, ale aspoň nemusí dojíždět 300 km a i jsme se v rodině tak víc "stmelili".

Hele, já politice nerozumím, ale kdyby se zase do "čela" dostala levice, tak by "minusy" byli někde jinde.. Třeba teď se aspoň snaží něco udělat s tímhle státem. Na úkor toho, že se bude zdražovat a propuštět.. Ale ten, kdo práci hledá, tak ji najde. Takže s tím bych si hlavu nedělala..

To s tou vysokou školou je trošku na hlavu.. Ale každý snad má uloženo peníze na školu, ne? Nevím, jak je to u Vás doma, ale u nás se teda na vzdělání nešetří- hezky to zaplatí. A kdyby byli vysoké školy placené, tak mi ji zaplatí, protože pak máš větší šanci se uchytit "na trhu", než "jen" s maturitou. Je jasný, že kdybych si vybrala vysokou (střední) školu, která by po nás chtěla x-krát víc, než jiná se stejným zaměřením, tak by mi ji nezaplatili, ale šla bych na tu "levnější"..

5 Maruška Maruška | Web | 1. září 2010 v 15:31 | Reagovat

Chtějí všude ubírat a všechno zdražovat. Svým způsobem je to dobře, že půjdu dluh dolů, ale na druhou stranu je to čím dál tím horší. Nejbližší nemocnin (česká) je od nás vzdálena 50 km, než se k nám dostane santika od někud, je to 20 minut, kde jsou policajti, myslím nejbližší, to netuším. Občas se tu vščer nějaký policejní auto mihne, ale je to především cizinecká.. Když si vezmu,za co všechno musí člověk platit, tak jsem ráda, že jsem ještě dítě a 18 mi bude za pár let.

6 Ducii Ducii | Web | 1. září 2010 v 16:08 | Reagovat

Sbížením počtu lidí ve státní správě akorát dosáhnout toho, že bude více nezaměstnaných lidí a budou jim ty "ušetřené" peníze muset dát na podpoře... Ne všechny ale dost z nich, klesne životní úroveň obyvatelstva. Zvýší se propast mezi chudinou a bohatými. Vážně chceme být jako v Rusku? Totéž s tou nezaměstnaností platí o rušení staveb silničních a železních. Sama ale nevím, jak ze situace vem, byly by potřeba pracovní místa, ale kde je vzít, jak přilákat investory. To by asi mělo zajímat vládu víc nebo aspoň stejně jako šetření. U nás na okrese je asi 16% nezaměstnanost a do konce dubna 2011 má být propuštěno dalších 1700 lidí (či kolik) protože končí další fabrika. To je pro 40 000 mšsto docela rána, když tu prakticky veškerý průmysl už zkrachoval a teď nám tu ještě zastavili silniční obchvat, takže je třeba připočítat další nezamněstnané, kteří pracovali na této stavbě...

Znám místa kam jede sanitka třeba i přes 30 minut. S policajty apod. to bude asi podobné. Na druhou stranu tam nežije zas tak moc lidí, takže se to dá s oběma zavřenýma očima jakž takž pochopit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama