12.09.10 - Zámek Opočno

12. září 2010 v 19:27 | Uzavřená |  Výlety
Dnes jsme se po vydatném obědě rozhodli, že pojedeme na výlet. Vybírala jsem z mnoha možností, až jsem narazila na zámek Opočno. Vyrazili jsme až kolem druhé hodiny. Ve tři jsme byli na místě, koupili si vstupenku, turistickou známku, dali si razítka do svých cestovních bločků a čekali na prohlíldku. Samozřejmě jsem fotila i vevnitř, dokud mě nezastavila paní, co prováděla.  Nikde nebylo, že fotit nesmím. Navíc jsme přehlédli ceduli s nápisem za poplatek. Pár fotek z vnitřku mám, ale není jich mnoho.


Musím říct, že zámek je velice dobře vybavený. Kolik věcí jsme viděli. Nádhera. Je tu schovaná téměř největší sbírka zbraní, velká knihovna a galerie obrazů. Je tu umístěný kočár, který si zahrál v pohádce Nesmrtelná teta. Je tu chodba, zapomněla jsem, jak se jí nazývá, kde jsou dveře naproti sobě a dělají tak dlouho chodbu, je prý téměř nejdelší v ČR. Touto chodbou se procházela Babička, když šla navštívit kněžku do Ratibořického zámku, ale ve skutečnosti šla v zámku v Opočnu.

Celý zámek je renesanční, přestavěný částěčně do Baroka. Nu, musím říci, že vážně stojí za shlédnutí.
.
.
.
.
1
1
.
.
 


Komentáře

1 vik vik | Web | 13. září 2010 v 18:02 | Reagovat

Mám takové tušení, že jsem na Opočně taky kdysi dávno, snad ještě v minulém století, byl. Asi na školním výletě :-) Nesmrtelnou tetu jsem viděl, jedna z mých opravdu oblíbených pohádek. Možná za to může netypická role Jiřiny Bohdalové, možná půvabná princezna :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama