13.09.2010

13. září 2010 v 18:07 | Uzavřená |  Žalobníček
Už tak nějak nevím, co napsat do titulku. Nenapadá mě k dnešnímu dni, žádné "Heslo", jak bych ho shrnula do jednoho. Možná se přestávám do školy těšit čím dál více. Nejenže vyučování je zdlouhavé a nudné, ale i spolužáci. Toť jedna velká kapitola.


První hodinu jsme měli Matematické cvičení (Můj volitelný předmět). Jelikož chodím na obchodní akademii máme matematiku jen do třeťáku. Na začátku čtvrťáku ji již nemáme. Ten kdo chce z matematiky maturovat nebo jít na vysokou školu, je to velmi nepraktické. Proto jsem si dala matematické cvičení již ve třeťáku. Dvě hodiny matiky týdně je málo a proto potřebuji probrat více látky. Možná jsem blázen, ale o maturitě z matematiky přemýšlím čím dál více.

Druhá hodina, abych nebylo málo Matematiky, byla Matematika. Aby toho nebylo málo začali jsme probírat úplně jinou látku než na cvičkách. Na cvičkách probíráme Komplexní čísla a na normálních hodinách  Lineární Algebru. Vektory probíráme v obouch hodinách, ovšem na každé vektory úplně jinak, takže kdo se v tom má vyznat. 

Do třetice všeho dobrého mám poté Konverzaci v Anglickém jazyce. (Můj další nepovinný volitelný předmět, ať žijí blázni). Na tuto hodinu máme rodilého Angličana. Neumí česky, když něco potřebujete je to velmi praktické, když se s ním nedomluvíte. Většinu mu rozumím, ale také zdaleka né všechno. Navíc má zvláštní známkování a požadavky.

Prostě nemůže být jeden normální předmět a proto nás čeká PEK - psaní všemi deseti. Pracujeme na počítači většinou ve wordu. Píšeme všemi prsty. Učíme se správně stylizovat obchodní dopisy, tabulky... Tento rok mě z tohoto předmětu čekají státnice.

Den jak vyšitý pro Ekonomiku. Nudná, nezáživná hodina. Na začátku se zkouší, čtou se aktuality. Šla jsem rychle do učebny, abych si zabrala své místo, nechala si věci na stole a odešla na záchod. Ovšem přijdu a mé věci hozené uprostřed uličky na zemi. "Tady jsem měla první věci já", ohradila jsem se na sedící spolužačku, ovšem nebylo mi to moc platné. Jsem přeci ten pól, co jde tam kam se mu řekne, takže jsem opět schytala téměř to nejhorší místo. Mohu tedy jen sama v lavici čučet po třídě nebo si kreslit. Jak mě ti lidí ve školé rozčilují.

Konverzace ve Francouzském jazyce (Můj další nepovinný třetí volitelný předmět, jsem blázen, že?) Jo, tu máme spojenou s druhákama, takže to zatím vypadá vcelku nadějně, uvidíme jak to bude pokračovat, v konverzaci chce skončit spolužačka, se kterou se tam jedinou bavím, takže doufám, že mě v tom nenechá samotnou.

Poslední hodina INT - vlastně ani nevím, čeho je to zkratka, prostě normální Informatika - když se nad tím zamyslím, zřejmě je to Informační technologie. Nu, a tedy opakujeme word z prváku, excel z druháku, pak se budeme učit pracovat v Gimpu na to se těším a na konci se budeme učit tvorbu webových stránek, na to se těším nejvíce.

.
Odpoledne jsem si rychle zaběhla do města koupit šampón, balzám na vlasy a sprcháč. Chodím nakupovat do DMka. Velice výborná drogerie, řekla bych lepší než Teta, ale to je každého názor. Ovšem úplně nejvíce miluji značku Balea. Nádherně vonící šampóny, sprchové gely navíc mi vše tak nějak pomáhá. Za krásnou cenu - 39 Kč. Taková malá reklama, tedy neberu to jako reklamu, ale spíše jako doporučení na vyzkoušení. Tuto značku mi doporučila má kadeřnice (Teta).

Již příští úterý odjíždím do Anglie. A proto se připravuji jak psychicky, ale i věcně. Pořídila jsem si 2 Gb paměťovou kartu do
.
 svého Olympusu FE-210. Konečně budu moci fotit, tak jak chci a nebude mě omezovat moje malá paměťová karta. Navíc mi dneska mamka konečně vyměnila Libry. Mám sebou 80 Liber. 70 jich prý budu potřebovat na vstupy, a tak si tam ještě něco malého koupím. No, začínám se na ten výlet do Anglie docela i těšit. Hurá, jen přežít ten můj první týden školy.

Domů, mi ségra donesla další knížku do povinné četby. Doriana Greye... Už mám téměř dočteného Malého prince. Teď se pustím do Rozmazného léta a pak? Těžko říci, další kniha. 
 


Komentáře

1 roman Jackson roman Jackson | Web | 13. září 2010 v 18:47 | Reagovat

Prosím o radu moc bych vám byl vděčnej dekuji. :-D  :-)

2 E L - D Ý E L - D Ý | Web | 13. září 2010 v 19:38 | Reagovat

Tak přidávat si dobrovolně matematiku by mě v životě nehnulo ani za milion. Už tak s matematikou dost bojuji. A maturovat z ní? NIKDY! :D
Stejný případ jsou pro mě jazyky, takže tě vážně obdivuji, že si na to všechno troufáš. Já jsem prostě pablb. :D

3 pavel pavel | Web | 14. září 2010 v 9:15 | Reagovat

taky bych si matiku nepřidal a taky obdivuji ty, kteří ji chápou :-D

4 Maruška Maruška | Web | 14. září 2010 v 17:21 | Reagovat

Tolik volitelných předmětů? O_O
Z tý holky si nic nedělej, s někým se nemá cenu vůbec bavit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama