Říjen 2010

31.10.2010 - Po podzimních prázdninách

31. října 2010 v 16:01 | Uzavřená |  Žalobníček
Konečně mohu říci - UŽÍVALA JSEM SI NAPLNO. Ve středu a ve čtvrtek jsem pracovala. Samozřejmě do hospody přišel můj učitel matematiky, který měl jako vždy kecy. "Ty už nebudeš studovat?..ty už jsi si našla práci?". Jsem zvědavá, co mi opět řekne v hodině. Každopádně zítra se musím připravit na písemku z matiky - ikdyž, na matice se není co učit. Čtvrtletí se blíží a já mám z každého předmětu jednu známku, to bude hodnocení.

1. Den - Tower Bridge

26. října 2010 v 22:49 | Uzavřená |  Dovolené
Dalším velmi známým místem v Londýně je Tower Bridge, který vede přes řeku Temži. Bylo velmi horké počasí. My se plahočili Londýnem, utaháni po cestě, ale líbilo se nám to. Dokonce jsme viděli zvedání mostu nahoru. 

Jsem Čech, žádný Halloween neslavím.

25. října 2010 v 17:15 | Uzavřená |  Názory, téma týdne
Je těžké pojmout to nějak originálně. Pročítám články ostatních. Myslím, že se zde objevuje spousty článků na téma Halloween. Jak vyrobit dýni, co se o tomto svátku dělá. Připadá na 31. října. Jenže četla jsem i spousta článků, která kritizují výběr tématu týdne. Přidám se do fronty těch - kteří si to myslí.

Přátelství

25. října 2010 v 16:56 | Uzavřená |  Básničky - pokusy
Jo na internetu putuje hodně žvástů a básnických pokusů a mnoho jich je zdařilých. V dnešní době, už nemusí být básnička rýmovaná, je prý moderní volný verš. Neříkám, že psát básničky umím, napíšu jednu na tisíce let, nebo když se potřebuji z něčeho vypsat. Tohle je z doby, která pro mě byla hodně těžká, není to žádné veledílo, ale je to prostě kus mě.

Holocaust

25. října 2010 v 13:22 | Uzavřená |  Názory, téma týdne
Myslím, že většina ví, co si pod tímto názvem představit. A ti co nevím, tak dovolte, abych Vám představila dobu, kdy se zabíjelo, konala se zvěrstva na lidech. Mluvím o období druhé světové války, nástupu Hitlera. Hledání "čisté rasy". Němci jsou nadřezeny jiným národům.

1. den - Katedrála Sv. Paula

19. října 2010 v 18:53 | Uzavřená |  Dovolené
V ranních hodinách jsme dorazili do Anglie. K poledni jsme byli v Londýně, jako první cíl naší prohlídky byla stanovena Katedrála Sv. Paula. Je to vrcholné dílo Sira Ch. Wrena.

Anglie - cesta.

15. října 2010 v 19:10 | Uzavřená |  Dovolené
Jak jsem již psala. Byla jsem od 20.9.-25.9. v Anglii. Zatím jsem sem nepřidala žádné fotky. Tímto se to snažím napravit. Samozřejmě jsme cestovali autobusem. Celý den v autobuse umíte si to představit. Byli jsme nehorázně rozlámaní. Cestovali jsme přes Prahu, Plzeň, Německo, Belgii, Francii a eurotunelem do Anglie. Přijeli jsme ve středu ráno a hned jsme šli na prohlídku Londýna.

Fotografie, které zde uvidíte jsou pouze z cesty. Většina z nich je focena přes zašpiněná skla autobusů. Takže šmouhy jsou vidět. 

V autobuse usnout byl nadlidský úkol, ovšem někteří to vyřešili tak, že si jednoduše lehli do uličky.

Pouštění draka.

15. října 2010 v 18:36 | Uzavřená |  Příroda
Předevčírem jsme se rozhodli, že půjdeme zkusit pouštět draka. Bohužel nefoukal moc vítr. Chtěli jsme jít výše, ale i tak se drak udržel ve vzduchu jen malou chvíli. Nevyšli jsme zrovna v odpoledních hodinách, sluníčko se chystalo spát. Pořídila jsem proto pár fotek klesajícího sluníčka. Pokusy mé sestry udržet draka ve vzduchu. Snaha také byla o zachycení podzimní atmosféry.

14.10.10 - Čas je jak voda.

14. října 2010 v 19:46 | Uzavřená |  Žalobníček

1
Je neuvěřitelné jak ten čas letí. Ani se nenaději je konec týdne. Přijdu domů, hodím tašku, snažím se něco naučit či si čtu. Udělám úkoly a je večer. Neuvěřitelné, jak to letí. Nelze ho nijak zastavit či pozastavit.

Píši dost s odstupem, zřejmě jsem si to musela nechat projít vše hlavou. Také nebylo moc času. Minulý víkend - v pátek jsem byla na oslavě narozenin mého kolegy z brigády. Nebyla jsem tam celou dobu, ale i přes to jsem se bavila.

V sobotu jsem měla namířeno do tanečních. Podívat se, soused tam teď chodí. Samozřejmě koho jsem tam nepotkala. Mého vysokoškoláka s kterým jsem protancovala téměř celé své taneční. Bylo to zvláštní setkání. Protancovala jsem s ním celý večer. "Kamarádky" byly naštvané, že jsem nebyla s nimi. Celý večer seděli na židlích a ani jednou netancovaly. Já tam nepřišla sedět - věděli to. Po tanečních jsme si šli sednou do divadelního klubu. Samozřejmě šel s námi on. Proč né, kecalo se, pilo se. (Pokud se počítá to mé jedno pivo). Byl to fajn večer. A po roce vidět osobu s kterou je mi fajn, a navíc to začíná být možná něco více... Musím říci, velice krásný večer.

7.10. - Každý si myslí, že jeho problémy jsou velké.

7. října 2010 v 19:00 | Uzavřená |  Žalobníček
1

Dnešek byl úkladným příkladem krásného podzimního dne. Sluníčko krásně hřálo a jemný větřík nám rozhraboval vlasy. Ano, ale i takové dny můžou mít své stinné stránky. Každý máme své problémy, které považujeme za závažné. Vím, že na světě je spousty jiných lidí, co nemají co jíst, kde žít. Uvědomují si tuto skutečnost. Přesto mi ale přijdou mé problémy závažné.

V nedávné době jsem na některých blozích četla články, jak jsme ubozí, že si stále stěžujeme. Bylo uvedeno několik příkladů, kdy člověk v nouzi měl opravdu závažné problémy, jenže jak jsem již psala, podle mne tohle nemůžeme přirovnávat. Stěžujeme si, ano. Měli by jsme být spokojeni s tím co máme - ano, jsem s tím spokojena.