Holocaust

25. října 2010 v 13:22 | Uzavřená |  Názory, téma týdne
Myslím, že většina ví, co si pod tímto názvem představit. A ti co nevím, tak dovolte, abych Vám představila dobu, kdy se zabíjelo, konala se zvěrstva na lidech. Mluvím o období druhé světové války, nástupu Hitlera. Hledání "čisté rasy". Němci jsou nadřezeny jiným národům.


Hlavním problémem byli Židé. Rasismus a antiseminismus to vše bylo mířeno proti jedné rase, která hledala domov a zázemí po dlouhá léta. Spokojeně bez pronásledování, rovnoprávnosti se jim dostalo až za první republiky, s nástupem T. G. Masaryka tzv. "Kamarádem Židů".

Jenže vzápětí na to, vyšli norimberské zákony. "Čistí židé" neměli šanci. Šli jako první. Poté přišli na řadu poloviční židé.. a spousta lidí, co se snažila pomoct. Přišli léta utrpení, bolesti, zármutku. Období trýzně, hladu, nemocí. Osvětim, Terezín..

Víte, nemůžu pochopit, jak se lidé mohli nechat zmagořit jedním člověkem. Ovšem také jsem slyšela názory, že Hitler je větší osobnost než Napoleon, protože se mu povedlo více. Povedlu se mu zabít nelidským způsobem mnoho životů.

Kdy někdo dostal právo rozhodovat o lidském životě? Stačilo ukázat rukou ke komínům a rozhodlo se, že on nemá právo žít. Jak můžeme rozhodovat o cizím životě, aniž bysme ztratili kontrolu nad tím vlastním?

Ve škole jsme měli přednášku na toto téma. Myslím, že tomuhle by se mělo dávat velice velký prostor. Mluvit se o tom, aby lidé viděli, co nesmí dovolit. Vím, že bych zřejmě neměla odsuzovat celý německý národ, ovšem je to ve mě. Nesnáším němce, němčinu ani něměcký stát. Nesnáším nacisty.

Už nikdy bysme neměli někomu donutit, aby nás uplně zblbnul. Zblbnul tak, že za ním slepě půjdeme. Jenže tak se to děje. Neděje se to v v tak závažných věcech, ale mánie a všechno .. dokáže ovlivnit jednoho člověka - názor jedince. Měli bysme zůstat svými a mít své názory, ideály za kterými si jít a nevzdávat se jich.

Zmítají mnou dost zvláštní pocity.
 


Komentáře

1 vali vali | Web | 26. října 2010 v 22:57 | Reagovat

hm....pravda...lidi byli...zvířata....a židi....dyť tolik užasných lidí bylo židů....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama