Listopad 2010

22.11.10 - ...

22. listopadu 2010 v 11:12 | Uzavřená |  Žalobníček
Jo, tak svý černý období si tak něja prodlužuji. Po plese.. bylo takový to období, kdy jsem s ním řešila, jeslti konečně všechno mezi námi vyřešíme, ale nakonec se rozhodl, že to řešit nechce. První den jsem byla dost špatná, ani nevím, kde se to ve mě vzalo.

Jenže to období pokračuje. No byla u mě W. Škoda že bydlí tak daleko a nevidím se tak často. Jenže kdyby jsme se viděli často, zřejmě.. by jsem tak dobré kamarádky nebyli. Kdo ví. Ale tak nějak jsem se pohádala.. znovu s kamarádka, s kterýma jsem chodila na diskotéku... Nehádala spíš, se chovaj divně, tak - nepoznávám je. Výčítali mi jednu prkotinu včera na icq a dneska si na mě počkali ráno aby to mi to mohli vyčíst znovu.

Prostě jsem nějak.. nevidím už vůbec nic pozitivního, mám jen svý blbý nálady... Lidi jsou na tom hůř. Jen doufám, že nikdy nezklamu W...

Jinak dostala jsem od ní krásnej dárek - kresbu postav z O. C. Určitě sem přidám fotku, protože se mí ne neskutečně povedlo. Ještě jednou ti děkuju W.

1. Den - Muzeum v Toweru

9. listopadu 2010 v 18:04 | Uzavřená |  Dovolené
V dalším díle fotky z Anglie přináším fotografie z vnitřku Toweru. (Ach, to české skloňování) Fotky nejsou tak kvalitní, protože se fotilo přes sklo a osvícené vytrýny, tak mi do prosím odpusťte. Fotky pocházejí z muzea zbraní, z místnosti, kde byly vystaveny korunovační klenoty fotky nemám. Nesmělo se fotit.

09.11.10 - Bylinkový čaj a teplá postel.

9. listopadu 2010 v 17:16 | Uzavřená |  Žalobníček
1
Ha, kéž bych si mohla zalézt do vyhřáté peřiny a ležet. Nemuset ráno do toho psího počasí ven. Moje hlasivky po ránu vypovídají službu. Divný pískot, který ze sebe vydávám,  někdy ani ten ne. Bolí mě k krku, ani polknout nemůžu, ale přesto do školy musím. Rodiče by mě doma nechali, ale kdo bude dohánět látku?

Konečně se mi vyplatilo připravování na hodinu. Dostala jsem z účetnictví za jedna. Načež celá třída dostala nejlépe dostatečnou. Dneska jsme psali další velkou písemku. Učitelka přišla o přestávce dříve, abychom mohli začít včas. Bohužel nám začala říkat, jak máme srovnat lavice. Co seděli u dveří museli lavice narvat až ke stěně, řeknu vám, vážně asi nemá v hlavě všechno v pořádku. Ubrala nám tak dost času na písemku o dvou účetních případech, naštěstí jsem to stihla, ale netuším jak. Co chyba to stupeň dolů. Bojím.

Ségra. Další kapitola sama o sobě. Minulý týden měla první záchvat (Nemohla se nadechnout) byla v nemocnici. Dneska měla další, už je naštěstí doma, opět. Jenže doktoři pořádně nevědí z čeho. Možná astma, ale nikdo to neví jistě, chudák. Měla problémy s očima, kolenem, rukou a teď záchvaty...

V sobotu jsem se zúčastnila maturitního plesu naší školy. Samozřejmě jsem si říkala, že si ho nebudu všímat. Ovšem on si všímal mě, vzal mě tancovat a jej. Tak jsem si pobrečela, ale i tak jsem si ten ples užila naprosto skvěle. Tak skvělé po ve výsledku není, ale je to dostačující. Bylo mi poraděno, že nemám myslet. Tak nebudu, protože se stále stresovat a ničit se výčitkami svědomí. ne! Další maturitní ples, bude už ten můj. Nechci bojím se, mám z toho strach.

Ovšem poslední dobou na mě stále čím dál více padá stísněná nálada. Přijde mi, jako bych se dusila a nemohla najít unik z černý tmavý komory bez světla a vzduchu.

1. Den - Tower

5. listopadu 2010 v 19:43 | Uzavřená |  Dovolené
Po delší přestávce - opět přidávám fotografie z mé cesty do Anglie v září. V předchozích článcích jsme mohli vidět:
Další na zastávkou byl Tower. Prohlédli jsme si zde korunovační klenoty, které byli naprosto fascinující. Je tu také muzeum zbraní. Nádherný areál, kde jsme si užili plno zábavy.

04.11.10 - Nic nejde, tak jak by mělo.

4. listopadu 2010 v 19:35 | Uzavřená |  Žalobníček
1

 Myslím si, že každého z nás stále více a více zmáhá škola. Dovolila jsem si tvrdit, že se moc učit nemusím. učit se nemusím, nikdo mě nenutí, ale já přeci chci něco dokázat, zlepšit se. Dneska jsem začala s doháněním látky. Nějakou jsem již uměla, když z ní píšete a tak, naučíte se jí. Ovšem zjistila jsem, že učení věnuji téměř celý den, abych udělala téměř všechno. Hrůza, jak ten čas letí.

Navíc naše učitelka na účetnictví. Něco řeknete, zeptáte se zda-li to říkáte správě. Odpověď zní ne. Když vám to poté učitelka vysvětluje, řekne přesně to stejné. Bože, z toho účetnictví mám v hlavě kolik zmatků. Snažila jsem se vše pochopit, zítra píšeme písemku, tak jsem se na ní učila. Uvidíme co můžu čekat, zda mi to k něčemu bude.

Diskriminace starších středoškoláků.

3. listopadu 2010 v 18:18 | Uzavřená |  Názory, téma týdne
1
Děláte rádi nějaký sport? Jenže neděláte žádný profesionálně? (tedy tak, aby jste se mu věnovali ve svém volném času). Vždycky to bylo mé přání, jenže na nějaký ty kroužky je teď pozdě, sport se musí "pěstovat" již od raného věku. Bohužel mě doma k ničemu nevedli, tolik mě to mrzí, jak ráda bych byla v nějakém sportu dobrá - výborná.

Jedinou mou útěchou byly školní akce. Závody, turnaje mezi školami. Od prváku jsme jezdili reprezentovat školu ve florbalu a atletice. Minulý rok jsme se s florbalem dostali až do krajského kola, které jsme vyhráli. Jenže byl to špatný rok a nebyl umožněn postup na republiku.

Naše škola má mimo jiné výborné volejbalistky. Ovšem je tu jeden velký háček. Od tohoto školního roku, nesmějí na soutěže či turnaje jezdit studenti starší než je ročník 1994. Všechny tyto školní týmy byly poskládány ze starších studentů.

03.11.10 - Propadám.

3. listopadu 2010 v 12:33 | Uzavřená |  Žalobníček
Poprvé v životě propadám. Ve čtvrtletí. Od prváku jsem měli učitele na češtinu na nic. Nic nenaučil, nic neumíme. Konečně jsme dostali učitelku, která stojí za to. Psali jsem pouze jednu písemku, přišla jsem si, jako že to umím, že to bylo lehké. Vyplnila jsem úplně všechno. Jenže omyl. Mám za pět.

Učitelka chtěla, abysme psali i kolem odpovědí všechnu tu omáčku. A prý mé odpovědi nestačili ani na pětku. Přitom mám všechno. Učila jsem se - mám za pět. Nádherné.

Právě mi máme volala, že ségra je v nemocnici, že jí tam vzala sanitka. Chudák, nevím co s ní je. Bože, když se posere všechno - tak...

02.11.10 - Dušičky

2. listopadu 2010 v 20:38 | Uzavřená |  Žalobníček
1
O Dušičkách jsem již psala, když bylo téma týdne Halloween. Tento svátek připadá na 2. listopadu.

Tento svátek se slaví již od 10. století. Má dlouhou tradici. V tento den se příbuzní jdou podívat na hřbitov. Na hrob dají živé květiny (Symbolizuje víru a věčný život) a zapálí se svíčka.

V dnešní době ovšem na každém druhém hrobě najdeme umělé květiny. Tím se porušuje tradice a stále více zjišťujeme, že lidé neznají pravé tradice.

Tento den by jsme měli vzpomínat na ty, co již nejsou mezi námi.

Já dnes nemohla jít na hřbitov, protože jsem usnula. Když rodiče jeli, nevzbudili mě. Tento rok jsem to tak nějak prošvihla. Stydím se. Tohle patří k rodinné tradici. Vynahradila jsem si to tím, že jsem si doma zapálila svíčku, a dala jí do okna. Vzpomenou mohu i takhle. Protože na ty co milujeme, nemáme zapomínat.

Ovšem kdo řek, že potřebujeme vyhraněný den, aby jsme vzpomínali. Vzpomínáme stále.

Státní maturity - ano či ne?

1. listopadu 2010 v 18:30 | Uzavřená |  Názory, téma týdne
Státní maturity téma, které neomrzí. Aktuální pro letošní čtvrté ročníky středních škol a pro studenty gymplů. Nikdo nevěděl, co od maturit čekat. Státní Generální Zkoušky nám měli prozradit více podrobností, konečně jsou známy výsledky. Maturitu neudělala jedna třetina testovaných. Myslím, že je to dosti odstrašující číslo. Ovšem česká vláda se nechystám s tímto nic dělat.

Když mě vezmou na procházku.

1. listopadu 2010 v 18:13 | Uzavřená |  Zlatíčka
Venku se to krásně točí jak na běžícím páse, a tak se vystřídala i má nálada. Již dlouho jsem neměla špatnou náladu - depku. Téměř jsem chtěla říct, že jsem v pořádku jako nikdy, ale muselo to přijít a přišlo. Opět bych brečela, opět bych do něčeho bušila.. Hrůza, říkám si - proč jsem se narodila do světa, kde lidem vzájemně na sobě nezáleží?

Dneska sem přidávám fotky mého nejmilejšího stvořeníčka. Člověk, co mě doufám neopustí - nikdy. Nenechá mě, když ho budu potřebovat.