04.11.10 - Nic nejde, tak jak by mělo.

4. listopadu 2010 v 19:35 | Uzavřená |  Žalobníček
1

 Myslím si, že každého z nás stále více a více zmáhá škola. Dovolila jsem si tvrdit, že se moc učit nemusím. učit se nemusím, nikdo mě nenutí, ale já přeci chci něco dokázat, zlepšit se. Dneska jsem začala s doháněním látky. Nějakou jsem již uměla, když z ní píšete a tak, naučíte se jí. Ovšem zjistila jsem, že učení věnuji téměř celý den, abych udělala téměř všechno. Hrůza, jak ten čas letí.

Navíc naše učitelka na účetnictví. Něco řeknete, zeptáte se zda-li to říkáte správě. Odpověď zní ne. Když vám to poté učitelka vysvětluje, řekne přesně to stejné. Bože, z toho účetnictví mám v hlavě kolik zmatků. Snažila jsem se vše pochopit, zítra píšeme písemku, tak jsem se na ní učila. Uvidíme co můžu čekat, zda mi to k něčemu bude.


Udělali jsem si oddychovou chvilku. Stále na mě čeká Francouzština, čeština (rozbor básně z básnické sbírky Po nás ať přijde potopa - od Gellnera) a správně bych se měla naučit i ekonomiku, ale nejsem chodící kniha, takže na ní opravdu kašlu.

Doma jsem dneska měla opravdu špatnou náladu. Poslední dva dny, mě přepadá furt, stále. Už si nemůžu pomoct, hrůza. Přijde mi, jako by se věci, co jsem si budovala, zase hroutili.

Ve škole byla dokonce dneska i sranda. Na hodině mluvnice, měl spolužák mluvnické cvičení (jednu minutu čistého času, s minutou na rozmyšlení, musí mluvit na dané téma spisovně a smysluplně). Po přednesu vždy žáka před tabulí hodnotíme. Říkáme, co dělal špatně a naopak, co dobře.

Učitelka se tedy zeptala, co udělal špatně. Sedící spolužák - nazývejme ho O, řekl:
" Špatně bylo... měl rozepnutý poklopec u kalhot - rozptylovalo mě to" okamžitě celá třída padla smíchy. Spolužák u tabule jen namítl: " Mám zip zapnutý, jen mám roztrhané kalhoty, tak to vypadá jako rozepnuté". Museli jsem se všichni smát. Největší korunu s tomu dodala učitelka, která se opět zeptat, co s tímto v dané situaci, když se nám toho stane při přednesu, můžeme udělat. Z třídy se jen ozvalo " Zašít" řeknu vám, to byla hodně vtipná situace. Smála se i učitelka. Všichni.

Ségra je stále v nemocnici. Výsledky jí udělali, ale přijdou až za týden, tak si pro ní rodiče ještě dneska jedou až táta přijede z práce. 

Zítra již konečně pátek, budu muset na doučování, a poté se v klidu budu jen a jen válet. V sobotu do tří hodin v práci a poté hurá na náš školní maturitní ples. Po tomto plesu, už budu čekat jen na ten svůj maturitní ples za rok.
 


Komentáře

1 Caty Caty | Web | 5. listopadu 2010 v 15:58 | Reagovat

Ano,škola mě štve,ale tedka se mi v ní překvapivě daří:).uvidíme co dál., A na jaké seš škole?

2 Vivi Vivi | Web | 5. listopadu 2010 v 17:11 | Reagovat

Koukám další kdo se upsal obchodce :D
Ano, já taky, hluboce toho lituju protože účetnictví a matika sou pro mě něco jako kdyby ti učitelé mluvili čínsky (tím chci říct že prostě netuším co se tam děje) a to je průšvih když právě to sou takový ty nejdůležitější předměty.
Asi můžeme jen doufat v zázrak, kterej nám v podobě pochopení někdo sešle... a nebo si pořídit nějaký doučování. Ale ten zázrak vypadá přijatelněji :D

3 Maruška Maruška | Web | 5. listopadu 2010 v 17:56 | Reagovat

To se u náš často nestává, aby si smánl i učitel, ale to musela být opravdu vtipná situace :-D Mě ta škola taky štve, ale na druhou stranu si říkám, že je to poslední rok na základce a ten přežiju, ale když si čtu co všechno, co se na středbí děje a musíte se nonstop učit ...

4 Žirafka Žirafka | E-mail | Web | 9. listopadu 2010 v 17:07 | Reagovat

Jejé. Maturitní ples. Ten mě čeká až za 4 roky. Jinak to s tím zašít bylo pohotové a vtipné, ale nereálné :D. A jinak mamka dělá účetnictví, takže kdybych měla takový problém, vysvětlila by mi to ;-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama