Diskriminace starších středoškoláků.

3. listopadu 2010 v 18:18 | Uzavřená |  Názory, téma týdne
1
Děláte rádi nějaký sport? Jenže neděláte žádný profesionálně? (tedy tak, aby jste se mu věnovali ve svém volném času). Vždycky to bylo mé přání, jenže na nějaký ty kroužky je teď pozdě, sport se musí "pěstovat" již od raného věku. Bohužel mě doma k ničemu nevedli, tolik mě to mrzí, jak ráda bych byla v nějakém sportu dobrá - výborná.

Jedinou mou útěchou byly školní akce. Závody, turnaje mezi školami. Od prváku jsme jezdili reprezentovat školu ve florbalu a atletice. Minulý rok jsme se s florbalem dostali až do krajského kola, které jsme vyhráli. Jenže byl to špatný rok a nebyl umožněn postup na republiku.

Naše škola má mimo jiné výborné volejbalistky. Ovšem je tu jeden velký háček. Od tohoto školního roku, nesmějí na soutěže či turnaje jezdit studenti starší než je ročník 1994. Všechny tyto školní týmy byly poskládány ze starších studentů.


Po celé dva roky, co působím na škole, jsem se snažili prosadit turnaj v basketu. Tenhle rok se povedlo - na turnaj se jede. Ovšem bez nás, jsme totiž starší než 16 let.

Jediné moje sportovní zapojení, jediná moje vidina, že jsem v něčem dobrá a oni mi to zakážou. Přijde mi to jako diskriminace starších ročníků, z jakého důvodu se nesmíme účastnit žádných těchto akcích? Máme doplácet na to, že jsme o něco starší? Proč!

V tomhle mají velkou výhodu gymply. Mají spousty studentů v tomto věku, protože tam děti chodí už od páté třídy. Zatímco střední čtyřleté školy mají jen prváky ze kterých většinou moc týmu neposkládají.
 


Komentáře

1 Vivi Vivi | Web | 5. listopadu 2010 v 17:07 | Reagovat

Taky mě občas přepadá pocit, že kdyby mě rodiče v dětství trochu víc nutili abych se účastnila nějakých sportů, tak bych teď byla v pohodě, nebo přinejmenším lepší. Ale pak mi dojde, že sem od pořírody dřevo, na míč mám děravý ruce a na hřišti se většinou jen pletu (jo, je krutá pravda :D), takže by to asi nepomohlo.
Ale jo, soutěže sou k lidem a jejich věku krutý. Jednoduše se špatně narodíš a máš s tim smůlu celej život (to je asi trochu přehnaný tvrdit ale v podstatě to tak je) :D

2 Lily Lily | Web | 6. listopadu 2010 v 16:39 | Reagovat

ke sportu moc vztah nemám, ale tyhle věková omezení mě štvali při soutěžích tance.. stačilo mít ve skupině jednu dívčinu mladší 15 let a už nás šoupli o kategorii níž... u nás na gymplu ale žádná sportovní diskriminace není. když není možnost jet na turnaj někam jinam, škola dělá vlastní turnaje. pro všechny ročníky včetně maturantů, někdy pozvou školy z okolí.. jo, tohle se u nás podporuje :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama