Státní maturity - ano či ne?

1. listopadu 2010 v 18:30 | Uzavřená |  Názory, téma týdne
Státní maturity téma, které neomrzí. Aktuální pro letošní čtvrté ročníky středních škol a pro studenty gymplů. Nikdo nevěděl, co od maturit čekat. Státní Generální Zkoušky nám měli prozradit více podrobností, konečně jsou známy výsledky. Maturitu neudělala jedna třetina testovaných. Myslím, že je to dosti odstrašující číslo. Ovšem česká vláda se nechystám s tímto nic dělat.


Zběžně jsem se dívala na jednotlivé zadání. Matematika v lehkém provedení, příklady ze základní školy, přesto nejhorší výsledky z matiky. S W. jsme se shodli na tom, nebude to v obtížnosti, vypadá to věru lehce. Bude to v šibeničních limitech. Tolik učiva se musí zvládnout za tak krátkou chvíli, třeba to bude v tom, kdo ví.

Podle výpovědi testovaných by měla být vymyšlena zlatá střední cesta. Lehká verze maturit je primitivní a těžká, velice obtížná. Chtělo by to možnost třetí, kterou nám jen těžko někdo umožní.

Výsledky těchto generálek bych nebrala moc v úvahů, osobně si myslím, že dost žáků pouze bojkotovalo, protože prostě státní maturity nechtějí. Nevyplnili to (asi 600 testů nebylo vyplněno). Mnozí se také nepřipravovali.

Osobně si myslím, že nápad státních maturit je dobrý, jen by to chtělo všechno řádně promyslet, né jako u nás. Kolik miliard tenhle projekt stál a nikdo neví, co bude za  měsíc, či už vůbec za rok.

Nechme se překvapit s čím nás ještě překvapí.
 


Komentáře

1 Žirafka Žirafka | E-mail | Web | 2. listopadu 2010 v 16:14 | Reagovat

Přesně tak! DOBRÝ NÁPAD, ALE CHCE TO PROMYSLET! Dobře, tyhle výsledky předběžné jsou děsné, ale je pravda, že to nebylo na "ostro", tak se na to mohl někdo vykašlat. Ale i tak. Štve mě, že na vysokou musíš mít ten extra těžkej limit... :-(. Udělala bych to třeba tak, že by tě na VŠ při těžké maturitě vzali bez zkoušek a při lehké s nimi. A bylo by. Jinak na co je ta lehčí, když na vysokou š. jít z gymplu musíš?? No. To je jedno, o limitech jsem slyšela poprvé, ale to bude další z hlavních problémů. Letošní maturanty lituju :-(

2 Maruška Maruška | Web | 3. listopadu 2010 v 17:04 | Reagovat

Jedním důvodem této úspěšnosti je to, že teď na školu vezmou každého pitomce. Kde jsou doby, kde se dělali příjímačka? Brát na průměr neni stejné (někde na škole ti za stejnou věc dají dvojku, jinde čtyrku) a další věc je ta, že to neni promyšlené. Učitel na matemtiku říkal, že každý ze základky by měl lehčí verze odmatuorvat (vejít se do 2/3 správných odpovědí). Prostě jak píšeš, zlatá střední cesta :)

3 Lily Lily | Web | 6. listopadu 2010 v 13:06 | Reagovat

přesně s tebo usouhlasím. já jsem proti státním maturitám z důvodu, že jsou to obrovské výdaje a jsou v tom akorát zmatky. přijde mi absurdní ,že si člověk nemůže během nich ani dojít na záchod (no kde to jsme?) stejně tak jaké hrozné nároky jsou kladeny na kantory. taky si nemyslím, že učiliště opravdu můžou maturovat ze stejných věcí jako gymnázia. prvotní myšlenka není úplně špatná.. bohužel, provedení nezvládnuto. upřímně doufám, že až budu maturovat já (a nepříjemně to klepe na dveře) bude to všechno v pořádku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama