Recenze

Melodie mého srdce

3. dubna 2011 v 22:07 | Uzavřená
V dnešní době je natočeno mnoho filmů, které vás jednoduše žádným způsobem nezaujmou. Tento film bych mezi ně nezařadila. Již svým příběhem a zpracováním se ohromným způsobem liší. Celý je založen především na zvukové stránce, která je opravdu neskutečně propracovaná. Ani herecké obsazení nezaostává.

Harry Potter a relikvie smrti - 1. část

15. března 2011 v 19:08 | Uzavřená

RECENZE: HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI

Když se v roce 1997 objevila na pultech v knihkupectvích první kniha o Harrym Potterovi, nikdo netušil, že byla vydána jedna z nejúspěšnějších ság všech dob. Knižní pulty se začaly rychle vyprazdňovat a na filmová plátna přišlo první filmové zpracování pod dohledem autorky J. K. Rowlingové. V průběhu devíti let se při natáčení ságy vystřídali čtyři režiséři. David Yates, tvůrce posledních dvou dílů, přichází s dalším a to předposledním díle - Harry Potter a relikvie smrti - část 1.

Adaptace knižní předlohy se opět věrně drží knihy, což dává příběhu určité kouzlo a potěší tím každého čtenáře. Viděla jsem všechny dosavadní díly a pro mě nejlepším byl třetí film o mladém čarodějovi - Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Bohužel, sedmý díl nepřekonal tento můj oblíbený, ale mé očekávání přece jen předčil.

Již od prvních minut nechybí akce ani napětí. S hlavními hrdiny se nevracíme za zdi známých Bradavic, ale objevují se zde nová místa, která se rychle střídají. Brala bych to jako velkou výhodu filmu, protože se liší od těch ostatních. Harry, Ron a Hermiona putují v neznámém prostředí a člověk jen těžko odhalí, jaká nová nebezpečí na ně čekají. Stávají se z nich psanci hledaní po celé zemi.

Zrození šampióna (2009)

27. září 2010 v 22:18 | Uzavřená
Nevíte - jaký film si při dlouhém večeru pustit? Mohu Vám doporučit snímek z roku 2009. V oskarovém snímku si zahrála hlavní roli Sandra Bullock, o které se dost diskutuje, zda-li umí vůbec hrát. Ano, tento snímek to dokazuje. Ve filmu se neobjevují žádné "větší" hvězdy, než samotná Sandra.

Setkání v červenci (1978)

17. září 2010 v 21:54 | Uzavřená
Nevím, jestli jsem se již zmiňovala o tom, jak zbožňuji herce Tomáše Holého - jeho role malých rošťáků. Jsem naprosto oddaný divák Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do Polepšovny. Mému ztraku neunikly ani filmy Za trnkovým kečer, Pod jezevčí skálou... Ať žijí duchové, Prázdniny pod psa. Na mém oblíbeném filmovém portálu csfd.cz jsem si našla celou Tomášuvu Filmografii. Zalíbil se mi dobře hodnocený film Setkání v Červenci.

Moje recenze k filmu Mumie (1999)

2. srpna 2010 v 0:11 | Uzavřená

Rozhodla jsem se, že zkusím něco nového. Když shlédnu nějaký nový film poté hledám, jak se vlastně jmenoval a tak. Proto jsem se rozhodla, že ke každému shlédnutému filmu napíši pár řádků svého hodnocení, abych si to pěkně uspořádala. Dnes začnu svým téměř nejoblíbenější filmem Mumie, jako malá jsem se na ní dívala od rána do večera.
 
 

Reklama